Menu

Gorszy Żoliborz

Rewelacje z najgorszej części Żoliborza czyli od Popiełuszki na zachód. [NIECZYNNE DO ODWOŁANIA]

Wyborcza reaktywacja (na chwilkę) cz.2

janpanda

Tak jak obiecałem, powracam z wynikami mini-ankiety. Na 14 kandydatów którzy na dwa tygodnie przed wyborami ujawnili do Siebie kontakt, odpowiedziało 11. Tylko w jednym przypadku, okazało się że zadanie pytania przez maila jest niemożliwe. Owa kandydatka odpisała:  "Przystaję jednak na kontakt za pośrednictwem Facebooka, jest to bardzo wygodna i prosta metoda komunikacji. Jeśli to dla Pana kłopot to przykro mi". Jeden z kandydatów był zaskoczony że wiem że kandyduje i że mam jego maila (dostępnego na stronie dzielnicy), niemniej jednak odpowiedział na pytania,a także przesłał swój program. Większość kandydatów zadeklarowała regularne odbieranie maili.

Zadane przeze mnie pytania, miały na celu sprawdzenie znajomości podstawowych dokumentów dotyczących Gorszego Żoliborza, oraz zbadanie zgodności poglądów z Waszym Korespondentem.

Żaden z kandydatów w odpowiedzi na pytanie dotyczące problemów z parkowaniem na Zatrasiu nie przypominał sobie o zaplanowanym w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego parkingu pod boiskiem SP nr 92. Wiem że nie oznacza to że nie znają tego planu (w przypadku jednego kandydata mam nawet tego pewność, jednak chciałbym żeby Wszyscy go sobie odświeżyli)

Tylko 2 osoby spośród kandydatów jako jeden z postulatów dla Żoliborza Południowego wskazały uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Co ciekawe Platforma Obywatelska nie wpisała wydawałoby się naturalnego kroku do swojego programu wyborczego. Kandydaci, których o to zapytałem, nie byli w stanie wyjaśnić dlaczego.

Niestety żaden kandydat nie podziela zdania Waszego korespondenta, dotyczącego powracającego pomysłu dodatkowego przystanku tramwajowego pomiędzy przystankami Włościańska i Sady Żoliborskie. Wasz korespondent jest zwolennikiem maksymalizacji dobra wspólnego. W tym przypadku mamy moim zdaniem do czynienia jednak z obniżeniem całościowego dobra, mierzonego czasem dojazdu do Centrum miasta. W szczegółach:

Żaden z budynków mieszkalnych na Zatrasiu i Sadach nie jest poza strefą obsługi przystanków Sady i Włościańska (a wynosi ona 400 m w linii prostej). Nie wygeneruje on zatem żadnych nowych pasażerów, a jedynie spowoduje że niektórzy z nich będą mieli bliżej do przystanku. Wszyscy pasażerowie korzystający z ciągu tramwajowego na Broniewskiego będa natomiast mieli wydłużony przejazd (zatrzymanie na przystanku i wymiana pasażerów zabiera czas). dotyczy to zarówno żoliborzan (w tym szczególnie mieszkańców Żoliborza Południowego), jak i mieszkańców Bielan. Spowodowałoby to również obniżenie częstotliwości kursowania tramwajów na całym odcinku Piaski-Kielecka. Tworzenie przystanku byłoby więc rodzajem egoizmu względem innych mieszkańców Warszawy. Podobne (ale znacznie bardziej profesjonalne) analizy przeprowadził SISKOM dla odcinka Rondo Radosława - Rondo Żaba:  zachęcam do zapoznania się: http://siskom.waw.pl/komunikacja/priorytety/TMG_PDT_opis_techniczny.pdf (od 24 strony)

Nie zachęcam nikogo do głosowania na kandydatów, którzy zdecydowali się okleić swoją podobizną latarnie, a także (to chyba nawet nielegalnie) drzwi do domów. Szczególnie wyróżnił się w tym Projekt Żoliborz oraz Informator Żoliborza (z list Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej) Zastanawiałem się nad publikacją odpowiedzi kandydatów, jednak jako że jest ona zależna od moich nieudolnie zadanych pytań oraz nieudolnej interpretacji odpowiedzi, opublikuje listę tych, którzy byli uprzejmi odpowiedzieć na maila.

Nr na liście imię nazwisko Komitet
1 SELWANT Janina Maria Prawo i Sprawiedliwość
10 ZAJĄC Wiktor Prawo i Sprawiedliwość
1 TUCHOLSKA Joanna Karolina Platforma Obywatelska
2 JASIONOWSKI Wiktor Szczęsny Platforma Obywatelska
4 KALINOWSKI Adam Platforma Obywatelska
10 RYCHTER Izabela Patrycja Platforma Obywatelska
2 KRASNOPOLSKI Andrzej Sergiusz Sojusz Lewicy Demokratycznej -Lewica Razem
1 KOZIEJ Karina Ewa Miasto jest Nasze
1 ORZESZEK Krzysztof Konrad Projekt Żoliborz
2 KOWALSKA Elżbieta Projekt Żoliborz

Do zobaczenia przy następnej ważnej okazji:)

Wyborcza reaktywacja (na chwilkę) cz.1

janpanda

Ten blog powraca to żywych. Prawdopodobnie tylko na chwilę, ale zawsze coś. Brak czasu nie pozwala Waszemu korespondentowi, na relacjonowanie burzliwego życia Gorszego Żoliborza.

Wasz korespondent, wypełnił jednak obywatelski obowiązek i przygotowuje się do nadchodzących wyborów samorządowych. Ponieważ uważa że obowiązkiem radnego jest kontakt z mieszkańcami, spróbował odnaleźć adresy e-mail do kandydatów do Rady Dzielnicy z okręgu 3 w dzielnicy Żoliborz (nie obejmuje on całości Gorszego Żoliborza, ale większość).

Poszukiwaniami byłem lekko zawiedziony. Nawet spośród kandydatów tak nowoczesnych komitetów, tylko niektórzy umieścili w internecie kontakt do siebie i przygotowali choć minimalną informację o sobie i swoich planach w internecie. 

W poszukiwaniach e-maili statystyki wyglądają następująco (pewną przewagę mają tu Radni obecnej kadencji, których e-maile były udostępnione na stronie Rady Dzielnicy).

 

Komitet Kontakty email lub facebook
Miasto jest Nasze 2
Platforma Obywatelska 5
Prawo i Sprawiedliwość 3
Projekt Żoliborz 2
Sojusz Lewicy Demokratycznej -Lewica Razem 2
Warszawska Wspólnota Samorządowa 0

A konkretna lista dostępnych adresów:

 

imię nazwisko Komitet
SELWANT Janina Maria Prawo i Sprawiedliwość
MAZURKIEWICZ Ryszard Andrzej Prawo i Sprawiedliwość
ZAJĄC Wiktor Prawo i Sprawiedliwość
TUCHOLSKA Joanna Karolina Platforma Obywatelska
JASIONOWSKI Wiktor Szczęsny Platforma Obywatelska
TOMIEC Anika Katarzyna Platforma Obywatelska
KALINOWSKI Adam Platforma Obywatelska
RYCHTER Izabela Patrycja Platforma Obywatelska
SZYMAŃSKA Anna Sojusz Lewicy Demokratycznej -Lewica Razem
KRASNOPOLSKI Andrzej Sergiusz Sojusz Lewicy Demokratycznej -Lewica Razem
KOZIEJ Karina Ewa Miasto jest Nasze
BAKUN Agata Maria Miasto jest Nasze
ORZESZEK Krzysztof Konrad Projekt Żoliborz
KOWALSKA Elżbieta Projekt Żoliborz

Kolejnym krokiem Waszego Korespondenta było wysłanie maila z kilkoma pytaniami (również podchwytliwymi, do kandydatów. O odpowiedziach w drugiej części wpisu, która ukaże się przed wyborami. Kolejnych niestety nie mogę obiecać.

PS. W międzyczasie pojawiły się też inne znakomite źródła informacji o Gorszym Żoliborzu - zatrasie.pl i nowyzoliborz.pl - polecam.

© Gorszy Żoliborz
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci